Orientální historie parfémů

 

V Orientu byly parfémy považovány za důležitou součást každodenního života a byly používány nejen pro svůj příjemný zápach, ale také pro své léčebné účinky.

Orientální parfémy jsou charakteristické svými silnými a smyslnými vůněmi, které jsou často složené z koření, dřeva, květin a exotických vonných esencí. Tyto parfémy jsou navrženy tak, aby zůstaly na pokožce po celý den a byly schopné přetrvat i v extrémních podmínkách. Vzhledem k tomu, že byly používány v oblastech s vysokou teplotou, byly orientální parfémy navrženy tak, aby se přizpůsobily tělesnému teplu a potu a vytvořily tak jedinečnou vůni.

Historie parfémů je vzrušujícím tématem, které nás zavede do světa exotických vůní a pachů. Tento druh parfémů má hluboké kořeny v orientální kultuře a dodnes zůstává oblíbeným v celém světě. Pojďme se tedy podívat na onu historii orientálních parfémů a na to, jak se staly jedním z nejvýznamnějších prvků nejen orientální kultury.

Počátky orientálních vůní

Orientální vůně mají dlouhou historii, která sahá až do starověku. Tyto vůně jsou charakteristické svou exotickou a kořeněnou vůní, která se stala symbolem orientu.

Starověký Blízký východ

První zmínky o používání parfémů pocházejí z Mezopotámie, kde se vyráběly z vonných pryskyřic a olejů. Tyto parfémy byly používány pro náboženské účely, ale také jako symbol bohatství a moci. Možná velkým překvapením bude, že první parfumérkou byla žena. Její receptury se nalezly při vykopávkách.

Vliv starověkého Egypta

Starověký Egypt měl obrovský vliv na vývoj orientálních vůní. Egyptské parfémy byly vyráběny z vonných olejů a byly používány pro léčení, ale také jako symbol bohatství a krásy. Egyptské masti byly používány pro balzamování těl a byly také součástí pohřebních obřadů. Egypťané tvrdili, že vůně je technologie, která nás spojuje s naším mimosmyslovým vnímáním a také je branou k hluboce uložené moudrosti, v dnešním moderním slovníku řečeno ke vzpomínkám a čichové paměti.

Rozvoj v Indii a Arábii

Indie a Arábie jsou dalšími regiony, které měly velký vliv na vývoj orientálních vůní. V Indii byly vyráběny parfémy z vonných olejů a byly používány pro náboženské účely. V Arábii byly parfémy používány jako součást každodenního života a byly také součástí obřadů. Často se parfém používal jako svatební dar.

Celkově lze říci,že orientální vůně mají bohatou historii a jsou součástí kulturního dědictví mnoha zemí. Dnes jsou tyto vůně stále populární a jsou používány po celém světě.

Olejové parfémy z dílny RM se soustřeďují na dávné umění starých Egypťanů. Přibalují k tradičním postupům výroby i alchymistické prvky, které následně přináší i vyšší rozměr vůně do života uživatele. Takto vystavěný parfém je garancí toho, že jeho užíváním se stáváte luxusním značkou ve svém poli osobního života. Stáváte se ojedinělými a nezapomenutelnými.