Síla ozdravné imaginace

Každý z nás hledá někdy prostor pro sebe. Možnost, kdy být sám se sebou. Vést vnitřní dialog a nalézt odpovědi na otázky. Stalo se vám někdy, že jste si položili otázku: „Ale teď si opravdu nerozumím? Co to dělám, kam kráčím, kdo vlastně jsem?“

Pravděpodobně ano, protože toto jsou otázky, které rozhodují o našich krocích na této planetě. Proud myšlenek a situací se střídá v životě jako divoký vodopád nebo líná řeka. Dobrým místem pro zastavení je naše nitro. Jaká vede cesta do nitra?

žárovka
Imaginace, představivost a snění

Co je to imaginace?

Na vlastní pouť vás zavede imaginace, která je velkým zdrojem našeho tvoření a zároveň komunikačním kanálem s naším podvědomím. Imaginace cvičí naši představivost, kreativitu a zároveň je léčivá. Pozitivní naladění uvolní naši fantazii, tělo a mysl jsou v rovnováze a přijde hluboká relaxace.

Imaginace umožňuje přímý kontakt s naší vnitřní sílou. Doslova ladí intuici a přináší obrazy nebo informace pro řešení různých otázek běžného života.

Nevědomí s námi promlouvá skrze vnitřní obrazy, barvy, zvuky, slova nebo pocity, které nesou zprávy do vědomí. Pravidelně prováděná imaginace trénuje mozek, zejména centra kreativity a zvídavosti. Stává se oporou pro náš osobnostní růst, cítíme se více celistvými. S její pomocí jsme schopni býti více emočně vyrovnanými. Imaginace je zároveň čas, kdy se věnuji sám sobě. Je to prostor pro mou relaxaci na příjemném místě v klidu a pohodlí.

Položte si otázku… Kdy si najdu čas sám pro sebe? Začněte již dnes. Připravili jsme pro vás krátkou imaginaci.

IMAGINACE: Vesmírná knihovna poznání

TIP! Imaginaci si můžete sami nahrát a pustit na mobilním telefonu.

vesmírná knihovna
Vesmírná knihovna

Pohodlně se usaďte nebo lehněte do příjemné polohy, tak aby vaše ruce byly podél těla, uvolněné. Nohy mohou být natažené nebo se plosky nohou dotýkají země. Udělejte si maximální pohodlí. Pro příjemný pocit se můžete přikrýt dekou.

Třikrát za sebou se nadechněte co nejhlouběji do břišní oblasti a pomalu vydechněte. Uvědomte si plně vlastní nádech a výdech. Zaměřte se na vzduch, který prochází vašimi nozdrami a vychází ústy. Vaše tělo je pomalu uvolněné a vy pociťujete klid a relaxaci.

Nyní si vaším vnitřním zrakem představte, že vcházíte do majestátní knihovny, kde je tisíce a tisíce svazků, ve kterých se nachází všechno moudro světa a odpovědi na vaše otázky. Procházíte mezi knihami a před vámi se objeví pohodlné křeslo. Vnímáte klid a mír a zároveň vůni papíru, knih vázaných v kůži, tištěných novin. Vy usedáte do svého křesla, kde v kapse naleznete hůlku…

Sedíte pohodlně a máte možnost položit svou otázku. Hůlka, která je pro vás připravena, je magická, jejím mávnutím k vám přiletí ta správná kniha. Mávněte! Kniha je u vás a otevírá se na stránce, kde je umístěna vaše odpověď. Podívejte se. Co v ní je? Prohlédněte si ji… A právě nyní vidíte a plně vnímáte odpověď na vaši otázku. Ještě malou chvíli ji uvidíte, pak se kniha vrátí zpět na své místo. Jste stále v křesle a omámeni malým zázrakem. Nyní znáte odpověď. Až se vrátíte z této knihovny, poznamenejte si vaše poznání.

Je čas se vrátit. Ještě se rozhlédněte a uvědomte si bezpečí a nádheru tohoto místa. Uvědomte si, že se sem můžete vrátit kdykoliv. Dveře této knihovny jsou stále otevřené. Nyní opravdu započal čas návratu. Zvedáte se z pohodlného křesla a odcházíte. Procházíte dveřmi, které se zavírají… Jste na cestě zpět…

Zhluboka se nadechněte s vědomím, že jste v naprostém pořádku, vydechněte. Opět vnímejte váš nádech a výdech. Pomalu procitáte. Plně cítíte vaše tělo. Zahřejte si třením ruce a přiložte na oči. Vaše oči se pomalu otevírají. Jste uvolnění, zrelaxovaní a nacházíte se tady a teď.

Poděkujte.